Catering Dietetyczny Muy Bueno

2020-09-01

Za dużo wody w organizmie – naturalny i prosty sposób na jej usuwanie.

Problem zatrzymania płynów metabolicznych w organizmie to chleb powszedni, szczególnie wśród kobiet. Często też, wskutek reklam czy porad innych, sięgamy po suplementy na tę przypadłość. Zupełnie niepotrzebnie. Z nagromadzoną wodą metaboliczną można poradzić sobie szybko i tanio za pomocą herbaty z pokrzywy!

Pokrzywa zwyczajna, bogata w składniki mineralne i odżywcze, jest od wieków uznawana za złoty środek na wiele dolegliwości. Naturalnie oczyszcza organizm, jest pomocna w leczeniu chorób alergicznych, infekcjach czy zapaleniu stawów. Ponadto pokrzywa zwyczajna ma działanie moczopędne – co w przypadku zatrzymania wody w organizmie jest szczególnie pomocne. Herbata z pokrzywy wspomaga pracę metabolizmu, stąd też podczas diety redukcyjnej będzie dodatkowo wspomagała walkę o wymarzoną sylwetkę.

Na rynku dostępne są trzy formy pokrzywy zwyczajnej – herbata ekspresowa, liście oraz sok. Często też rośnie w naszych ogródkach, wystarczy jedynie zebrać i ususzyć. Z świeżych, młodych liści pokrzywy można przygotować smaczny i zdrowy koktajl – podczas rozdrobnienia pokrzywa traci właściwości parzące, nie trzeba więc obawiać się o jej spożycie.

Sandra Kania
Główny Dietetyk Specjalista